EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (25.05.2022)

Piyasalar Euro bölgesinden gelen PMI verilerini takip etti. Buna göre Euro bölgesinde imalat sektörü PMI 54.4 olarak gerçekleşti. Piyasalardaki beklentiler ise 54.7 seviyeleri idi. Bileşik PMI ise 55.8 seviyesinden 54.9 seviyesine bir miktar gerileme gerçekleştirdi. Hizmet sektörüne baktığımızda ise PMI endeksi 56.3 olarak gerçekleşti ve böylelikle son 8 ayın en güçlü büyümesini gerçekleştirdi. Genel olarak bakıldığında Euro bölgesinde ekonomik aktivitenin güçlü kaldığı görüldü. Diğer yandan Avrupa Merkez Bankası üyesi Francois Villeroy de Galhau, Davos’ta para politikası konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Galhau; 50 baz puanlık faiz artışı konusunda bir uzlaşı olmadığını, faiz artırımlarının kademeli gerçekleşeceğini belirtti.

Bilindiği gibi hafta içerisinde AMB Başkanı Lagarde’da bu konuda açıklamalarda bulunmuş ve üçüncü çeyrekte negatif faizden çıkılabileceğini belirtmişti. Bu açıklama ise Euro’da değer kazanımları yaşanmasına neden olmuştu. Yeni günde 11:00’da Lagarde bir konuşma daha gerçekleştirecek. 15:30’da ise ABD kanadında dayanıklı mal siparişleri verisi küresel bazda hareketliliği artıracaktır. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 1.0754 – 1.0923 – 1.1138 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0634 – 1.0460 – 1.0339 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!