EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (24.12.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

EUR/USD paritesinde, dolar Trump’ın Powell’ı görevden alacağı haberleriyle düştü

Son yılların aksine yıl sonuna doğru piyasalardaki volatilite de artıyor. Dolar cephesinde son zamanların en oynak noel dönemi yaşanıyor ve ABD borsalarındaki satışlar da devam ediyor. Dolar, ABD Başkanı Donald Trump’ın Fed’in geçtiğimiz haftaki faiz artırımının ardından Başkan Jerome Powell’ı görevden almayı değerlendirdiğinin belirtilmesi sonrasında, G – 10 paralarının tamamı karşısında geriledi. Demokratlar ve Beyaz Saray arasındaki mali tartışmadan kaynaklı hükümet kapanmasının Noel sonrasına sarkacak gibi görünmesi de ABD Doları’nın geçtiğimiz haftaki kayıplarını genişletmesinde etkili oldu.

Teknik olarak orta vadeli düşüş trendini sürdüren EUR/USD paritesinde 1,20 desteğinin altına sarkma yaşanmasının ardından paritede sırasıyla 1,1500, 1,1300 ve 1,1217 dip seviyeleri oluşmasının ardından uluslararası piyasalarda doların sorgulanmaya başlamasıyla 1,1290 destek seviyesiyle 1,1460 direnç seviyesi arasında yön arayışının devam ettiği görülüyor. EUR/USD paritesinde 60 dakikalık grafikte parite 200 dk HO’nın geçtiği 1,1310 seviyesine yakın bir seviyede hareket ediliyor, 50 dk hareketli ortalama 1,1328 seviyesinde bulunuyor. RSI İndikatörünün 70 ref seviyesinin yakın hareket etmesi EUR/USD paritesinde yukarı yönlü eğilim arttırmakta.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN