EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (23.06.2022)

Piyasalar Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Guindos’un açıklamalarını takip etti. Guindos; Avrupa Merkez bankası’nın Euro bölgesindeki finansal maliyetleri belirli bir seviyede tutmak için kullanacağı aracın bir süredir yüksek seyreden enflasyon ile mücadeleye engel olmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca Guindos; enflasyonun yüzde 2 seviyesine çekmek için gerekenin yapılacağını sözlerine ekledi. Önümüzdeki toplantıda Avrupa Merkez Bankası’nın sıkılaşma yönünde ilk adımını atacağı bekleniyor. Yeni günde ise piyasaların gündeminde Euro bölgesinden gelecek olan PMI verileri yer alacak. 10:30’da Almanya kanadından; 11:00’da ise Euro bölgesinden gelecek olan PMI verileri Euro kanadında volatilitenin artmasına neden olacaktır.

ABD kanadında ise 15:30’da açıklanacak olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları verisi izlenecek. 17:00’da ise Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları izlenecek. Diğer yandan dün Powell yaptığı açıklamalarda ABD’de resesyon olasılığına işaret ederken, bu sözler küresel bazda risk iştahını düşürdü. EURUSD paritesini teknik olarak incelediğimizde 1.0618 – 1.0791 – 1.0933 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0464 – 1.0339 – 1.0190 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!