EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (20.02.2019)

ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi

Dolar Salı günü Avrupa’da erken ticarette, sterlin ve euro karşısında sakin kaldı ancak Japonya Merkez Bankası (BOJ) Yöneticisi Haruhiko Kuroda’nın dövizin aşırı artışını durdurmak için aksiyon alma niyetinde olduğunu söylemesinin ardından, yen karşısında yükseldi. Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Kuroda, yende yaşanan keskin bir artışın ekonomiye zarar verdiği ve bankanın enflasyon hedefi olan %2’ye ulaşmayı zorlaştırdığı takdirde, BoJ’un teşvikleri artıracağını söyledi. Avrupa’da euro, önümüzdeki birkaç gün boyunca durgunluğun son bulduğunu ya da daha da kötüleştiğini gösterecek olan veri akışı öncesinde 1,13 dolar üzerinde yükselmeye devam etti.

Teknik olarak orta vadeli düşüş trendini sürdüren EUR/USD paritesinde 1,20 desteğinin altına sarkma yaşanmasının ardından paritede sırasıyla 1,1500, 1,1300 ve 1,1217 dip seviyeleri oluşmasının ardından uluslararası piyasalarda doların sorgulanmaya başlamasıyla 1,1200 destek seviyesiyle 1,1400 direnç seviyesi arasında yön arayışının devam ettiği görülüyor. EUR/USD paritesinde 60 dakikalık grafikte parite 200 dk HO’nın geçtiği 1,1423 seviyesinden aşağı yönde uzaklaşmış görünüyor, 50dk hareketli ortalama 1,1361 seviyesinde bulunuyor. RSI İndikatörünün 30 ref seviyesini aşağı kırma eğilimi EUR/USD paritesinde aşağı yönlü eğilim arttırmakta.

EURO/DOLAR’DA SON DURUM NEDİR? UZMANINDAN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin