EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (14.12.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

EUR/USD paritesinde yatay trend devam ediyor. ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü

Avrupa Merkez Bankası yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantıda da beklenildiği üzere faiz oranlarında değişiklik yapılmadı ve kademeli olarak azaltılan varık alımları ise sonlandırıldı, ancak kurul, gerekmesi durumunda sürece vadesi dolan tahvillere yeniden yatırım yapılacağını belirtti. Haziran toplantısında varlık alımlarının Ekim ayı itibariyle azaltılıp Aralık’ta sonlandırılacağını, ancak faiz artışı politikasına başlamak içinse 2019’un 2. yarısını bekleyeceklerini belirten Avrupa Merkez Bankası, bu söylemini son toplantıda da tekrarladı. Güne hafif yükselişle başlayan EUR/USD faiz kararı ile önce 1,1360 seviyesine geriledi, ardından 1,1394’e yükseldi.

Teknik olarak Nisan ayında 1,2260 destek seviyesinin kırılmasıyla EUR/USD paritesinde orta vadeli düşüş trendinin başlaması neticesinde paritede 7 aydır 1,1230 seviyesine kadar düşüş devam etmektedir, bu seviyeden kısa vadeli tepki yükselişi gözlense de trendi bozabilecek bir gelişmeyi yakın zamanda beklemiyoruz. EUR/USD paritesinde 60 dakikalık grafikte parite 200 dk HO’nın geçtiği 1,1362 seviyesine yakın bir seviyede hareket ediliyor, 50 dk hareketli ortalama 1,1351 seviyesinde bulunuyor. RSI İndikatörünün 70 ref seviyesinin yakın hareket etmesi EUR/USD paritesinde yukarı yönlü eğilim arttırmakta.

EURO/DOLAR’DA SON DURUM NEDİR? UZMANINDAN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin