EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (14.10.2021)

Piyasalar Euro bölgesinden gelen Sanayi Üretimi verisini takip etti. Açıklanan veriye göre Euro bölgesinde Ağustos ayında sanayi üretimi bir önceki aya kıyasla yüzde 1.6 düştü. Küresel bazda baktığımızda tedarik sıkıntıları son dönemlerde ön plana çıkıyor. Bununla beraber küresel ticaretin yavaşlaması bu düşüşteki etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki bu oran ile birlikte sanayi üretimi Avrupa’da son 16 ayın en büyük aylık düşüşü olarak kayıtlara geçti.

Diğer yandan ABD kanadından gelen enflasyon verisi takip edildi. Açıklamaya göre ABD’de tüketici fiyat endeksi Eylül ayında yüzde 5.4 artış gerçekleştirdi. Veri beklentilerin bir tık üzerinde gelirken beklentiler yüzde 5.3 yükseliş idi. Çekirdek göstergeler ise beklentilere paralel olarak gerçekleşti. Yeni günde ise piyasalar TSİ 15:30’da ABD kanadından gelecek olan İşsizlik Haklarından Yararlanma Bşv. verisini takip edecek. Gelecek olan veri ile birlikte ABD’de ki istihdam sektörünün son durumu hakkında ipuçları aranacak. Bununla birlikte FED’in varlık alım programındaki azaltım takvimi hakkında neler planlayabileceğinin ipuçları aranacak.

EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 1.16396 – 1.16872 – 1.17257 sırasıyla seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.15820 – 1.15278 – 1.15012 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!