EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (13.06.2019)

Euro Bölgesinde Mario Draghi’nin Açıklamaları Takip Edildi

Orta, Doğu ve Güneydoğu Avrupa Ülkeleri (CESEE) 8. Avrupa Merkez Bankası Konferansı’nda Merkez Bankası Başkanı MArio Draghi açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda ön plana çıkan ticaret savaşlarına değinen Draghi; son dönemde ticareti sınırlayan önlemlerin artmasıyla küresel ticarette zorluklar yaşandığını, Orta ve Doğu Avrupa iş modellerinin uluslararası ticaret koşullarına ve finans sektöründeki şoklara bağlı olarak kırılganlıklar yaşadığını belirtti. Ek olarak Draghi; uzun dönemdeki temel zorluğun, yerel inovasyon ve daha yüksek yatırıma bağlı olan dengeli büyüme ve finans modeline doğru ilerlemek olduğunu sözlerine ekledi. Aynı konferansta konuşan IMF Başkanı Christine Lagarde’de aynı konuya değindi. Lagarde; ABD ile Çin arasında süren ticaret savaşının Avrupa’ya da yansıdığını, bununla birlikte diğer ülkeleride tehdit ettiğini, varolan durumun daha da kötüye gidebileceğini belirtti.

Dün Amerika’dan gelen veri ile birlikte volatilitesi artan EURUSD ilk etapta yukarı yönlü hareketlensede ardından aşağı yönlü gevşeme eğilimleri yaşandı. Bugün Almanya’dan gelecek olan Tüfe ve Euro bölgesinden gelecek olan sanayi üretimi verileri yakından takip edilecek ve parite üzerinde volatilitenin artmasına neden olabilecek başlıca veriler olarak dikkat çekiyor.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin