EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (13.05.2022)

Haftaya 1.0540 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesi hafta içerisinde kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Özellikle ABD kanadında FED’in sıkılaşmaya yönelik attığı ve atabileceği adımlar dolar endeksinde güçlü duruşun sürmesine etki etti. Bu güçlü duruş ise EURUSD paritesinde baskı oluşmasına neden oldu. Diğer yandan Avrupa kanadına baktığımızda ise sıfır üzerinde faiz konusu daha yüksek konuşulmaya başlandı. Piyasalar Temmuz ayında bankanın ilk faiz artış adımını atabileceğini bekliyor.

Yıl sonuna doğru ise toplamda üç faiz artırımı fiyatlanıyor. Diğer yandan hafta içerisinde Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın konuşması takip edildi. Lagarde; bankanın tahvil alım programını bu yılın üçüncü çeyreğinin başlarında sona erdireceğini ve ardından sadece birkaç hafta sonra faiz artırımı yapılabileceğini belirtmişti. Haftanın son işlem gününde ise piyasalar Euro bölgesinden gelecek olan Sanayi Üretimi verisini takip edecek. Veri TSİ 12:00’da açıklanacak.

EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 1.0461 – 1.0634 – 1.0752 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0339 – 1.0222 – 1.0095 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!