EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (12.11.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

ABD Doları, geçtiğimiz haftaki kazançlarını koruyarak Pazartesi günü EURO karşısında güçlü başladı

Fed geçen hafta beklentiler doğrultusunda kasım ayı toplantısında politika faizini sabit tuttu. Metinde sürpriz yok Fed, bu toplantısında da ekonomideki güçlü görünümü yinelemiş. ABD ekonomisinin kademeli faiz artırımını desteklediğini belirtmekte. Bu ifadesi, 18-19 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Fed toplantısı için 25 baz puanlık faiz artışını bir kez daha kuvvetlendirmiş oldu. Bu doğrultuda, kararın ardından piyasalarda Dolar pozitif bir havanın oluştuğu dikkat çekiyor. Aslında sürpriz bir durum yok ve piyasalar aralık ayı faiz artırım beklentisini önceden fiyatlara yansıtmıştı. Bu hafta içerisinde, ABD ara seçimi nedeniyle zayıflayan Dolar, bir nebze de olsa bu akşamki kararla kendisini besledi. Ancak ABD’deki siyasi tabloyu göz önünde bulundurduğumuzda, Fed’in aralık ayında yapacağı faiz artışı ihtimali şimdilik çok güçlü bir Dolar algısına izin vermeyebilir. EURUSD paritesi geçen hafta ABD ara seçim sonrası 1.14 seviyesinin üzerindeki seyrini korusa bile çok güçlü değildi. Dolayısıyla, karar sonrası hızlı bir şekilde 1.14 seviyesinin üzerinden 1.1370 seviyesine doğru tepkisini verdi. Genel görünüm yukarı yönde çok güçlü olmayabilir.

Teknik olarak kısa vadede 1,1720 seviyesinden başlayan yükseliş trendi Şubat ayı içerisinde 1,2200 seviyesini görmesinin ardından 1,2600 seviyesine doğru zirve yapıp düzeltme eğilimine girmiş görünüyor. EUR/USD paritesinde 1,2350 desteği kırılarak paritede aşağı yönlü baskı artmış durumda. 21 günlük hareketli ortalama 1,1542 seviyesinde bulunuyor. İndikatörler şimdilik satış baskısının artacağını işaret ederken. 60 dakikalık hareketli ortalama 1,1642 seviyesinde bulunuyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN