EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (12.06.2019)

Euro Bölgesinde Yatırımcı Güveni Tatmin Etmedi

Son zamanlarda gündemden düşmeyen ve sık sık karşımıza çıkan Amerika ile Çin arasındaki ticaret savaşları küresel anlamda tüm piyasaları etkiliyor. Başlıca etkilenen piyasalar arasında Euro bölgeside yerini alıyor. Merkezi Frankfurt’ta bulunan ve araştırmalar yapan Sentix bölge hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre; Mayıs ayında Euro bölgesi genel yatırımcı güven endeksi 5,3 iken bu oran Haziran ayında 8 puan düşüş gerçekleştirdi. Böylelikle 3,3 puana gerileyen endekste beklenti 2,9 puan düşüş yaşanması yönündeydi. EURUSD paritesini incelediğimizde 1.13 seviyelerinde fiyatlamaların yaşandığı görülüyor.

Bugün Amerika’dan TSİ 15.30’da gelecek olan veriler paritede volatilitenin artmasına neden olabilir. Bununla birlikte halen belirsizliğin sürdüğü Brexit konusu Euro üzerinde zaman zaman kambur olarak ön plana çıkmaya devam ediyor. Bu sebeple ekonomik veriler ile birlikte siyasi konularda yakından takip ediliyor. Öğlenden önce Avrupa Merkez Başkanı Mario Draghi’nin konuşmasında piyasalar önümüzdeki günler için ipuçları arayacaklar.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin