EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (11.06.2021)

Avrupa Merkez Bankası Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamaya göre banka beklentilere paralel olarak faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi. Karar metninde; pandemi acil alım programının (PEPP) en azından 2022 Mart’a kadar devam edeceği, programın kayda değer şekilde daha hızlı devam edeceği belirtildi. Ek olarak banka; pandemi acil programının ilk çeyrekte olduğundan daha hızlı uygulanacağını açıklamasına ekledi.

Tutarda da bir değişiklik yapılmadı ve böylece 1.85 trilyon euro olarak bırakıldı. Sonrasında AMB Başkanı Lagarde basın toplantısı düzenledi ve büyüme görünümü ile ilgili iyimser açıklamalar yaptı. ABD kanadında ise enflasyon verisi izlendi. Açıklamaya göre Mayıs ayında ABD’de enflasyon yıllık bazda yüzde 5 gerçekleştirerek 13 yıl sonra ilk kez bu seviyeleri görmüş oldu. Veriler ile birlikte küresel bazda volatilite arttı. İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1.2163 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesi hafta içerisinde dalgalı bir seyir izledi ve bu seviyelerin yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştiriyor.

Haftanın son işlem gününde EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.22151 – 1.22673 – 1.23114 seviyeleri direnç noktaları olarak; gevşemelerde ise 1.21342 – 1.21023 – 1.20569 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN