EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (10.08.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

EUR/USD paritesinde sert düşüş yaşanıyor

ABD’den dün Temmuz ayı ÜFE rakamları açıklandı. Enflasyon öncü göstergesi olan ÜFE’nin Temmuz’da %0,2 artması beklenirken gösterge Temmuz’da %0,0 ile beklenti altında kaldı. ÜFE aylık bazda %0,0; yıllık bazda %3,3 ile beklenti altında kalırken Çekirdek ÜFE, Temmuz’da %0,1 ve yıllık bazda %2,7 ile beklentilerin %0,1 puan altında kaldı. ABD’den açıklanan bir diğer veri ise haftalık işsizlik maaşı başvuruları oldu. Başvurular geçtiğimiz haftada 213 bin ile beklentilerden iyi geldi. Bugün açıklanacak TÜFE’nin Temmuz’da yükselmesi bekleniyor, öncü gösterge olan ÜFE’deki düşüşe karşın yıllık yüksek oranın korunması enflasyona dair iyimser beklentilerin de sürmesini sağlıyor. ABD ekonomisinde enflasyon hedef seviye olan %2’ye doğru kademeli ilerleyişini korurken istihdam ve iş gücü piyasası ise güçleniyor. Bununla beraber Fed, enflasyona dair iyimser bakışını sürdürürken faiz artışı da memnun eden göstergeler sonrası 3’ten 4’e yükseltilmişti. Euro dolar karşısında geriledi, EUR/USD %0,60 değer kaybıyla 1,14855puan oldu.

Teknik olarak kısa vadede 1,1720 seviyesinden başlayan yükseliş trendi Şubat ayı içerisinde 1,2200 seviyesini görmesinin ardından 1,2600 seviyesine doğru zirve yapıp düzeltme eğilimine girmiş görünüyor. EUR/USD paritesinde 1,2350 desteği kırılarak paritede aşağı yönlü baskı artmış durumda. 21 günlük hareketli ortalama 1,1668 seviyesinde bulunuyor. İndikatörler şimdilik satış baskısının artacağını işaret ederken. 60 dakikalık hareketli ortalama 1,1634 seviyesinde bulunuyor.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin