EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (08.02.2019)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

EUR/USD paritesinde Dolar Endeksi, yılbaşındaki kayıplarını sildi, Dolar küresel piyasalarda yükseldi

Küresel piyasalarda yaşanan sert satış sonrası Fed’in faiz artışına ara vereceği beklentileri arttı ve fiyatlamalarda dolar negatif oldu. Fed de beklenildiği üzere Ocak ayı FOMC toplantısında faiz artışında sabırlı davranacaklarını açıkladı. ABD Dolar Endeksi, Fed sonrası Ocak ayını da düşüşle tamamladı ve 2017 Kasım’ından sonra ilk defa üst üste 2 ay kayıp yaşadı. Şubat ayının ilk haftasında ABD’den gelen istihdam rakamları sektörün gücünü koruduğunu gösterirken PMI tarafı ise Çin, Euro Bölgesi ve İngiltere’ye göre iyimserdi. İngiltere Merkez Bankası (BoE) beklendiği gibi faizlerde değişikliğe gitmezken, büyüme tahminini aşağı yönlü güncelledi. BoE, 9 üyenin oy birliğiyle faiz oranını yüzde 0,75 olarak korudu. Bu yıl için büyüme tahmini yüzde 1,7’den yüzde 1,2’ye düşürüldü. Bankadan yapılan açıklamada, “Düşük büyüme tahmini yavaşlayan global ekonomiyi ve Brexit belirsizliğini yansıtıyor” denildi.

Teknik olarak orta vadeli düşüş trendini sürdüren EUR/USD paritesinde 1,20 desteğinin altına sarkma yaşanmasının ardından paritede sırasıyla 1,1500, 1,1300 ve 1,1217 dip seviyeleri oluşmasının ardından uluslararası piyasalarda doların sorgulanmaya başlamasıyla 1,1325 destek seviyesiyle 1,1500 direnç seviyesi arasında yön arayışının devam ettiği görülüyor. EUR/USD paritesinde 60 dakikalık grafikte parite 200 dk HO’nın geçtiği 1,1423 seviyesine yakın bir seviyede hareket ediliyor, 50 dk hareketli ortalama 1,1361 seviyesinde bulunuyor. RSI İndikatörünün 30 ref seviyesini aşağı kırma eğilimi EUR/USD paritesinde aşağı yönlü eğilim arttırmakta.

EURO/DOLAR’DA SON DURUM NEDİR? UZMANINDAN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin