EUR / USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (05.08.2019)

EUR/USD’de Son Durum

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftanın başrolü Fed idi. Fed ve Jerome Powell ile dolar küresel bazda değer kazanımları yaşamış ve bundan EURUSD paritesi sert etkilenerek aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirmişti. Bununla birlikte bölgeden gelen enflasyon verisi takip edildi. Euro bölgesinden gelen veriye göre Temmuz ayında yıllık enflasyon %1.1 seviyesine gerilemişti. Bilindiği gibi Haziran ayında bu seviye %1.3 idi. Böylelikle Avrupa Merkez Bankası’nın %2 ve %2’nin bir miktar altı olan enflasyon hedefinden bir miktar uzaklaşıldı ve bu Euro’ya pozitif yansımadı. AMB Eylül ayında enflasyon oranlarında indirim yoluna gidebilir. Beklentiler şuan bu yönde fakat bölgeden gelecek olan ekonomik veriler yakından takip edilecek. Gün içerisinde ise Euro bölgesinden ve Almanya’dan gelecek olan PMI verileri takip edilecek. Beklentilerin üzerinde gelebilecek olan veriler Euro varlıklarında değer kazanımlarına sebep olabilir.

Tüm bunlar ışığında EURUSD paritesini teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.1140 – 1.1158 – 1.1190 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.1114 – 1.1096 – 1.1053 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN