EUR/USD Paritesi Yorumları / IKON Menkul – (25.11.2020)

EURUSD – Sıkıştığı Üçgen Bölgesinin Üzerine Yöneldi…

EURUSD paritesini bir süredir daralan üçgen yapısı içerisinde takip etmekteyiz. Son günlerde 1.1845 seviyesi üzerinde tutunmayı başaran parite, ara ara üçgenin üst bandını yokluyordu. Dün itibariyle bu denemeyi tekrar gerçekleştirdi ve gece Asya seansında üçgenin üzerine hafif de olsa çıktı. Gün içerisinde üçgenin üzerinde tutunup tutunamama durumu, dört saatlik ve günlük mum kapanışı gibi senaryolar takip edilecek. Birkaç dört saatlik mum ya da bir günlük mum kapanışı yaşanması halinde paritede Euro lehine hareketler takip edilecek. 1.1928 direncinin üzerinde Euro lehine hareketler baskın çıkabilir.

Olası kar satışlarında üçgenin içerisine tekrar girme durumu izlenebilir. Aşağıda ise 1.1845 önemli bir destek seviyesi olarak takip edilebilir. Gün içerisinde Avrupa’dan veri yok. Ancak ABD’de Şükran Günü tatili öncesi; üçüncü çeyrek büyüme revizesi, PCE Fiyat Endeksi, işsizlik maaşı başvuruları gibi önemli veriler takip edilecek.

Destekler: 1.1882 – 1.1845 – 1.1775
Dirençler: 1.1928 – 1.1965 – 1.2000

Kaynak: IKON Menkul Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN