EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (18.03.2019)

Yeni haftada takip edeceğimiz makro ekonomik verilerden bahsetmeden önce, geride bıraktığımız haftada piyasalarda ne gibi gelişmeler yaşandı tekrardan hatırlayalım. Geride bıraktığımız haftada gözler, özellikle Avrupa piyasalarını çok yakından ilgilendiren Brexit oylamasındaydı. Ardı ardına yapılan oylamalar sonucunda net bir kararın çıkmaması ve AB kanadından gelen “AB parlamentosu Merkez Bankası dahil anlaşmasız Brexite hazır” açıklamaları İngiltere Başbakanı May’i oldukça zorlayacak gibi görünüyor. Normal şartlarda Mart ayı sonunda AB’den çıkması planlanan İngiltere’de önümüzde ki günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak yakın takibinde olacağız. Tüm bu gelişmeler yaşanırken fiyatlamalar tarafına baktığımızda ise GBPUSD paritesinde ki güçlü alışlar oldukça dikkat çekiciydi.

Geçen haftaya 1.2960 seviyelerinde başlayan paritede hafta içerisinde 1.3330 seviyeleri test edildi. Bunun yanı sıra İngiltere ülke endeksi FTSE 100’de ise yüksek long pozisyonlar dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur. Brexit sürecinin diğer bir ayağı olan Euro bölgesinde ise Mario Draghi ile birlikte kritik 1.1200 seviyesinin altını bile test eden EURUSD’nin yükselişini izledik. Tekrardan 1.1300 seviyesinin üzerine atan paritede 1.1390 ve 1.1434 seviyeleri önümüzde ki günlerde tekrardan gündeme gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN