EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (17.01.2019)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

AB tarafında enflasyon rakamları takip edilecek olup %1.6 beklenti dahilinde bir data beklenmekte. TÜFE rakamlarında istediği ivmeyi yakalamayan AB ve tekrar bir genişleme ihtiyacı beklentilerinin öne çıkması nedeniyle bugünkü data oldukça önemli olacaktır. Bunun dışında endekslere bakarsak ABD kaynaklı bir iyimserlik DAX tarafında da hissedilirken olsa veri endekslere de pozitif yansıması beklenebilir.

ABD tarafında Çin teşvikleri ve gelen pozitif banka bilançoları ile birlikte endeks tarafında da pozitif rakamlar görüldü. Bugün ABD tarafında inşaat izinleri, konut başlangıçları, ve Phil. FED imalat endeksi rakamları takip edilecektir. EURUSD paritesine teknik olarak bakarsak Dolar güçlenmesi ile gerileyen Euro etkisi ile EURUSD paritesi kritik bir noktada fiyatlanmakta. 1.13715, 1.13510 ve 1.13039 destek noktası olarak izlenirken yukarı yönlü hareketlerde ise 1.14186, 1.14452 ve 1.14932 direnç seviyeleri takip edilecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN