EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (12.09.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

ABD tarafında bugün veri açısından yoğun olacaktır. Saat 15:30 ağustos ayı ÜFE ve saat 21:00 FED bej kitap açıklanacak. Dün gelen JOLTS iş imkânları verisi 6.939M ile beklenti üzerinde gelirken ABD istihdam piyasasının son zamanların en iyi performansını sergilediğini görüyoruz. Dolayısıyla gelen veriler ile Dolar’ın güçlü seyrinin devam etmesi kaçınılmaz bir hal alıyor. Ticaret savaşlarının devam ettiği ve en büyük karşıt cephede olan Çin ise ABD’ye yaptırım yapma isteği mevcut ve bunun için Dünya Ticaret Örgütüne ABD ile ilgili başvuracak. Son olarak ABD’de son zamanlarda korumacılık politikalarında ismi geçen Apple bugün yeni ürünlerini tanıtacak. Son olarak ABD’li şirketler Trump tarifelerine karşı lobi oluşturma çabaları haberleri karşımıza çıkmakta ve ticaret savaşlarının sadece Çin değil ABD tarafında da ciddi rahatsızlık oluşturduğu gözlemlenmekte.

Avrupa tarafında ise Temmuz ayı sanayii üretim rakamları gelecek. Dün ZEW ekonomik hissiyat verisi olumlu gelirken Avrupa ekonomisinde Perşembe gelecek olan AMB toplantısı öncesi piyasaya gelecek olan olumlu veriler toplantı notlarından çıkacak olan mesajlara karşı piyasayı daha hassas yapacaktır. İtalya’nın sorun oluşturmayacağı piyasa tarafından ikna olunursa eğer EURUSD paritesinin en ufak olumlu haberde yukarı atma isteğinin olduğunu gözlemliyoruz.
EURUSD paritesine teknik olarak bakarsak en büyük destek olarak 1.15258 olarak grafikte gözümüze çarpmakta. Bu direncin üstünde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketler beklenebilir. Kırılması durumunda en yakın destek 1.14471 takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1.16435, 1.16832 ve 1.17619 seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin