EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (10.08.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Bugün ABD tarafında temmuz ayı TÜFE verisi açıklanacak. Beklenti 0,2 yönünde gelmedi. Bilindiği üzere ABD büyüme verisi pozitif gelmişti fakat enflasyon hafif geride kalmıştı. Bu sebeple bu veri piyasa tarafından dikkatle izlenecektir. Avrupa tarafında önemli bir veri akışı bulunmazken, Fransa’dan tarım dışı bordro verisi takip edilebilir. Piyasa beklentisi ve bilanço küçülten, faiz arttıran ABD doları karşısında değer kaybeden Euro kayıplarını devam ettirdi ve 1,1518 seviyelerine kadar geri çekildi. ABD ekonomisi ticaret savaşına rağmen pozitif tarafta ayrışmaya devam ediyor. Bu tabloya uygulanan maliye politikaları da destek olmakta. Faiz atırımları ve ABD 10 yıllıklarının durumu bu tabloyu daha da netleştirecektir.

Teknik olarak bakarsak 10 günlük hareketli ortalamanın altında fiyatlanan parite önemli bir destek noktasının üstünde fiyatlanıyor. 1,14974 seviyesi çok önemli zira kırılması durumunda sert aşağı hareket beklenebilir. Sırasıyla 1,14648 ve 1,13712 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1,15910, 1,16520 ve 1,17456 noktaları takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin