EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (09.02.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Bir haftayı daha geride bırakırken FOMC üyelerinin konuşmalarının haftaya damga vurduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak ekonomik büyümenin sağlam bir yol izlediği vurgulanırken, bu yıl içerisinde üç faiz artırımının uygun olacağı söylendi. Sabah saatlerinde konuşan Kansas City Fed Başkanı George, büyümenin ekonominin kapasite sınırlarının ötesine geçmeden ve enflasyon baskıları yaratmadan devam ettirebilmesi için, Fed’in faizleri kademeli bir şekilde normalleştirmeye devam etmesi önemli olaca şeklinde fikrini belirtirken o da üç faiz artırımının makul olduğunu sözlerine ekledi. Başkanların açıklamalarında genellikle ortak fikirler belirtmeleri ve enflasyon konusunda sıcak bakıyor olmaları piyasadaki faiz beklentilerini de beraberinde getiriyor. Dolar üzerindeki pozitif fiyatlamaları beraberinde getiren bu açıklamalar ile birlikte EUR/USD paritesi 1.2460’lı seviyelerden 1.2260 seviyesine kadar çekilerek haftayı kayıp ile kapatmaya hazırlanıyor.

Dün yakından takip ettiğimiz ABD İşsizlik Başvuruları verisinde başvuruların azalarak 221bin olduğu açıklandı. Başvurulardaki bu azalış tam istihdam hedefi olan ABD ekonomisi için, ilerleyen vadede işsizlik oranının azalabileceğinin bir sinyali olarak yorumlanabilir. Bugün Euro Bölgesi ve ABD tarafında önemli bir veri bulunmazken parite üzerindeki teknik seviyeler takip edilecek. Şuan 1.2250 seviyelerinde fiyatlanan EUR/USD paritesinde düşüşün sürmesi halinde 1.2208 desteği takip edilebilir. Seviyenin de altında bir fiyatlama gerçekleşirse 1.2170 ve 1.2085 destekleri aktif olabilir. Yukarı yönlü ataklarda ise 1.2290, 1.2335, 1.2415 dirençleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN