EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (09.01.2019)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

AB tarafında dün Moody’s tarafında gelen rapor dikkat çekti. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’ den yapılan açıklamada, Euro Bölgesi’nde ki ülkelerde bu yıl için ekonomik görünümün, bölgede ekonomik büyümenin sağlıklı kalmaya devam edeceği ve toplam kamu borçlarının hafif şekilde gerilemesinden dolayı “durağan” olduğu bildirildi. Geçen yıl Euro Bölgesi’n de ki ülkelerinin kredi notlarının pozitif yönde olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, bugün itibarıyla söz konusu bölgede 15 ülkenin not görünümünün “durağan” , 4 ülke notunun “pozitif” olduğu vurgulanarak, 2007’den beri ilk defa hiçbir ülkenin“negatif” not görünümüne sahip olmadığının altı çizildi. Kısa vadeli olarak peksorun içermese de uzun vade için büyümeme ihtimali ile hem Euro hem de makro ekonomi açısından olumsuz olarak nitelendirilebilir. Bunun yanında Alman endeksi DAX tarafında da pozitif görünüm hakim olurken EURUSD tarafında Dolar tarafında gelen alıma karşı 1.1400 seviyesinde tutunması parite açısından Euro pozitif olarak nitelendirilebilir. Bugün Almanya ticaret dengesi ve Euro bölgesi işsizlik oranı verisi yakından takip edilecektir.

EURUSD paritesine teknik olarak bakarsak saatlik grafikte oluşan kısa vadeli trend geri çekilmelerde 1.14136, 1.13871 ve 1.13251 destek seviyelerini işaret ederken yukarı yönlü hareketlerde ise 1.14756, 1.15111 ve 1.15730 direnç noktaları takip edilecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN