EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (07.01.2019)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

AB tarafında büyüme endişeleri ile birlikte gelen düşük şirket karlılık beklentileri ve sonuç olarak ortaya çıkabilecek endeks düşüşleri beklentisi hakimken ABD’de Cuma günü gelen sert endeks alışlar ile birlikte AB stoxx 600endeksi de %2.83 artış yaşadı. Fakat yukarıda belirttiğimiz riskler hala mevcutken izlemekte fayda olacağı görüşündeyiz. Bir diğer taraftan da bu ay gerçekleşecek olan ve Reuters’te yer alan habere göre İngiltere Başbakan’ı Theresa May Parlamentoda daha önce ertelenen oylamanın 14 veya 15 Ocak tarihinde gerçekleşeceğini söyledi. Bugün AB tarafında Almanya ve AB aylık perakende satışlar ve Euro sentix yatırımcı güveni takip edilecektir.

EURUSD paritesine teknik olarak bakarsak kanal içinde hareket ederken 1.14602 seviyesinin aşılmamış olması dikkat çekmekte. Bu seviyenin daha önce denenmiş ve aşılamamış olması Euro tarafında baskı yaratırken aşağı yönlü hareketlerde 1.13545, 1.13134 ve 1.12400 seviyeleri takip edilirken yukarı yönlü aşılması durumunda ise 1.15536 direnç noktası takip edilecektir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin