EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (05.04.2019)

Son işlem gününde haftanın geneline bakarsak, endeks haftası yorumu yapsak yanılmış olmayız zira ABD-Çin arasındaki görüşmelerin olumlu hava içinde geçmesi dünyada paranın tahvilden çıkarak endekslerde ralliye sebep olurken, dün Avrupa tarafında hafif kar realizasyonu görülürken Almanya tarafında yükseliş devam etti. Detaylara bakarsak Washington’da Oval Ofiste görüşen ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ticaret görüşmelerini mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırmak ve ticaret ilişkilerini istikrarlı bir şekilde ilerletmek konusunda uzlaşmaya vardı. Trump açıklamasına göre 4 hafta içinde bir anlaşma görülebilir. Görüşmelerin bugün de devam ettiğini hatırlatalım. ABD tarafında bugün Tarım dışı istihdam rakamları takip edilecek olup beklenti 170 Bin şeklinde gelmesi ve işsizlik rakamları %3.4 olarak beklenmekte. Dün açıklanan işsizlik haklarından yararlanma başvurusu rakamları 202 gelerek beklenti altında kalması olumlu karşılandı. Moody’s raporunda ABD ekonomisinde yıl sonuna doğru bir yavaşlama olabileceğini ancak bu yıl ve gelecek yıl bir resesyon beklemediğini ifade etti. Raporda bu yıl için ortalama %2.5, 2020’de ise %1.7 büyüme beklendiği ifade edildi.
AB tarafında geride bıraktığımız günde fabrika siparişleri verisi -4.2% olarak gelirken dünya ekonomilerinin yavaşlaması üretici güç olan Almanya’da hissedilmeye başlandı yorumu yapılırken, önümüzdeki günlerde Euro tarafında Almanya verileri etkili olması beklenebilir. Bugün Almanya sanayi üretim rakamları Euro tarafında takip edilecektir.

EURUSD paritesine teknik olarak bakarsak saatlik grafikte 1.12433 direnç seviyesinden satış görmesi sonrasında 1.12017 seviyesinden destek bulan paritede yukarı yönlü hareketin devamı için tekrar 1.12433 seviyesi izlenebilir. Yukarı yönlü kırılmalarda 1.12663 ve 1.13079 direnç noktaları izlenirken, aşağı yönlü hareketlerde ise 1.12017, 1.11831 ve 1.11415 destek noktaları takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN