EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (03.08.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Dün paritede kapanışa kadar aşağı yönlü baskılar izledik ve 3. Destek noktamız olan 1,15878 üzerine geldi. Bu seviyelere gelmemizde en büyük etken ABD tarafından gelen dolar pozitif veriler ve Fed toplantı tutanaklarında açıklanan dengeli ekonomik yükseliş ve faiz artırım sinyalleri oldu. Her ne kadar Trump tarafından desteklenmese da bu durum dünya ticaretindeki dolar ağırlığı ve şu an için güvenli liman görülmesi bunda etken oldu. Bugün Avrupa tarafından haziran ayı perakende satışlar verisi takip edilecek. ABD tarafından ise Tarım Dışı İstihdam verisi ve İşsizlik oranı verisi takip edilecek. Olumlu veri parite üzerinde etkili olabilir.

Teknik olarak yeni seviyelerimize bakarsak destek aşağı yönlü baskının sürmesi halinde 1,15555, 1,15257 ki bu seviye çok güçlü belirtmekte fayda var son olarak da 1,14399 noktası izlenebilir. Direnç noktası olarak 1,16413, 1,16973 ve 1,17831 seviyeleri izlenebilir. Ayrıca günlük grafikte üçgen formasyonu oluşumu söz konusu destek ve direnç noktası olarak izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin