EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (03.04.2019)

AB tarafında Euro baskısı hem kötü datalar hem de yeni bir parasal genişleme baskısıyla Dolar karşısında baskılanırken, 1.12240 seviyelerine bu sabah itibariyle gelmiş bir pariteyle güne başlıyoruz. Bir yandan da Brexit hikayesi sürerken İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması (Brexit) konusunda kısa bir ertelemeye ihtiyaç olduğunu ve bu konudaki çıkmaza çözüm bulmak için ana muhalefet lideri Jeremy Corbyn ile bir araya gelmek istediğini söyledi. AB tarafında artık anlaşmasız Brexit ihtimali masalarda olduğu bilinmekte bu durumda hem Sterlin hem Euro tarafında baskı yaratmakta. Bugün AB tarafında hizmet PMİ ve şubat ayı perakende satışlar verisi yakından takip edilecek.

EURUSD paritesine teknik olarak bakarsak 1.11858 seviyesinde dip çalışması yaptığı gözlenen paritede ana trend olarak aşağı yönlü baskılar göze çarpmakta. Yukarı yönlü hareketin kalıcı olması için 1.12333 seviyesi ve sonrasıda 1.12657 direnç noktası takip edilirken, aşağı yönlü hareketlerde 1.11858, 1.11685 ve 1.11361 destek noktaları takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN