EUR/USD Paritesi Yorumları / Dinamik Menkul – (26.11.2020)

EURUSD – Parite Son 2 Haftanın Zirvesinde

Düne baktığımızda, AB ile İngiltere arasında Brexit sonrası ticaret anlaşması ilgili açıklamalar ön plandaydı. Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen konuyla ilgili olarak ‘’ AB, anlaşma olmama durumuna hazır ‘’ dedi. Komisyon Başkanı, ayrıca ‘Avrupa için önemli konuların adil rekabet, denetim ve balıkçılıkla ilgili, olduğunu da belirtti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise ‘AB’nin sularımızı kontrol etmemiz gerektiğini kabul etmeli’ ifadesini kullandı. Avrupa’daki diğer gelişmelere bakacak olursak, Avrupa Merkez Bankası Mali İstikrar Raporu yayımlandı. Raporda, Euro Bölgesi’nin kırılgan ve belirsiz bir toparlanmaya karşı karşıya olmasına rağmen güçlü politika destekleri olduğu, vurgulandı. İngiltere Maliye Bakanı Sunak parlamentoda yaptığı sunumda 2020’de ülkenin 300 yılın en sert daralmasını yaşayacağı ve bütçe açığının 394 milyar sterlin olacağını öngördüklerini belirtti. AB Bütçe Komiseri Hahn: AB, Polonya ve Macaristan’ın 2021-27 bütçesi ve toparlanma fonu konusunda vetolarını geri çekmeleri için bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

Yurtiçine baktığımızda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ön plandaydı; Salgının önüne geçemezsek tedbirleri artıracağını ve tüm dünyadaki aşıları da takip ettiklerini belirten Erdoğan, kendi aşımızı da Nisan ayında uygulamayı planlıyoruz, dedi.

Açıklanan verilerde baktığımızda; ABD tarafındaki Dayanıklı Mal Siparişleri verisi beklentilerin üzerinde 1.3% olarak açıklandı, beklenti 0.5%’di. GSYİH ise 33.1% açıklandı. İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları verisi artarak 778 K olarak açıklandı beklenti 730 K idi.

EURUSD paritesi 1.1819 ana destek seviyesi üzerinde günlük bazda kalıcılık sağlamaya devam ettirmesi durumunda 1.2046 direnç seviyesini takip edeceğiz. Aksi halde, 1.1819 kritik desteğinin kırılması halinde ise 1.1744 desteği bizim için önemli hale gelecektir.

Destek: 1.1819 – 1.1744 – 1.1658
Direnç: 1.2046 – 1.2214 – 1.2391

Kaynak: Dinamik Menkul Forex Analiz

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN