EUR / USD Paritesi Yorumları / Alnus Yatırım – (07.12.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

4 saatlik grafikteki üçgen formasyonu içerisinde hareketlerine devam eden EURUSD paritesi tekrardan 1,1410 seviysini test ederken üçgennin üst bandının üstünde tutunmayı başaramayarak geri çekildi. Yukarı yönlü hareketlerde 1,1410 önem vererek takip edilecek seviye olarak gözükmektedir. Bu seviyenin üzerinde tutunma daha önce de belirttiğimiz gibi formasyonun kırıldığına dair beklentiler ile birlikte yükseliş hareketinin hızlanmasına neden olabilir.

Şu saatlerde 1,1380 seviyesinin altında sakin seyreden paritenin gün içerisinde satış baskısında kalarak aşağı yönlü hareket etmesi durumunda 1,1350 seviyesi takip edilebilecek ilk destek seviyesi olarak karşımıza çıkmakta. Sıkışmanın gittikçe arttığı paritede formasyon kırılımı kırıldığı yönde hareketin hızlanmasına neden olabileceğinden yakından takip edilmelidir. Bugün ABD ‘den tarım dışı istihdam rakamı açıklanacak, bu rakam ile birlikte açıklanacak olan ortalama kazançlar verisi de önem teşkil etmekte. Paritede açıklanacak verilere göre hareketlilik artabileceğinden veri saatinde dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN