EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (30.06.2020)

Haziran Ayını Yükselişle Tamamlamaya Hazırlanıyor…

Euro Bölgesi ekonomik güven endeksi 80 olan piyasa beklentinin altında gelmesine rağmen Mayıs ayındaki 67.5 seviyelerinden 75.7’ye yükselerek toparlanmaya işaret etti. Ocak ayında Avrupa Birliği ile bağlarını tamamen koparacak olan İngiltere şimdiye kadar kayda değer bir ilerleme kaydedilememesine karşın Avrupa Birliği ile yürütülecek müzakereler öncesinde iyimserlik var.

ECB’nin varlık alım programında yetkilerinin dışında adım attığına karar veren Almanya Anayasa Mahkemesi topu Bundesbank’a attı. Euro Bölgesi’ndeki iyimserliğin gölgesinde kalan Dolar Euro karşısındaki kazançlarının bir kısmını geri verdi. Euro Dolar paritesi yeni işlem gününde Powell’ın konuşma metninin yayımlanması sonrasında yeniden 1.12 seviyelerine doğru yöneldi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.20% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1250 ve 1.1300’de, destek seviyeleri ise 1.1200 ve 1.1150’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN