EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (26.11.2020)

Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Yakın İşlem Görüyor…

ABD’de artan vaka sayıları ve alınan önlemlerin de etkisiyle haftalık işsizlik maaşı başvuruları bir önceki haftaya göre 30 bin kişi artış gösterdi. ABD doları global bazda değer kaybetmeye devam ederken Euro Dolar paritesi 1.1925 seviyesinin üzerine yöneldi. FED 4-5 Kasım tarihinde düzenlediği toplantının tutanaklarını yayımladı. Tutanaklarda finansal şartların değiştiği, Covid-19’a ilişkin risklerin belirginleştiği, ekonomi açısından orta ve uzun vadede kayda değer bir risk unsuru olduğunun altı çizildi. Varlık alım programları aracılığıyla ekonomiye daha fazla destek sağlanabileceğinin altı çizildi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.27% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1950 ve 1.2000’de, destek seviyeleri ise 1.1910 ve 1.1860’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN