EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (25.11.2021)

Geçen haftalarda EURO bölgesinde açıklanan enflasyon verileri beklenenden yüksek gelerek global enflasyon endişelerini daha da güçlendirmiştir. Özellikle enflasyon baskısının etkisi ile Avrupa ülkelerinde pandemi sebepli kapanma tedbirlerinin tekrar gündeme gelmesi makro göstergelerdeki toparlanmada gecikme yaşanabileceği endişesi aşağı yönlü baskılanmaktadır.

Özellikle Bundesbank’ın %6 enflasyona hazır olun açıklamaları bu yöndeki beklentileri daha da güçlendirmektedir. Bununla bereber Merkel’in kapanma konusunda daha sert tedbirler alınması gerektiğinin belirtmesi ve alınabilecek tedbirlere işaret etmesi özellikle EURO bölgesinde büyüme beklentilerini aşağı yönlü baskılayabilir. Sabah saatlerinde EURUSD 1.1215 seviyelerinde seyretmektedir.

Euro, Dolar karşısında günü 0.41% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1240 ve 1.1290’de, destek seviyeleri ise 1.1180 ve 1.1130’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!