EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (22.05.2020)

Piyasalardaki Risk Off Moduyla Birlikte Dolar Değerlendi…

ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilere paralel bir şekilde 2.44 milyon oldu. Salgının etkilerinin yoğunlaştığı son 9 haftada milyonlarca kişinin işsizlik maaşı başvurusunda bulunması koronavirüs pandemisinin reel ekonomi üzerindeki etkilerini yansıtıyor. Avrupa tarafında ise PMI verilerinin Mayıs ayında beklentilerin üzerinde gelmesi ile Euro dolar paritesi 1.10 seviyesinin üzerini test etti. FED Dinliyor programında Jerome Powell’ın açıklamaları takip edildi. Koronavirüs pandemisinin enflasyon, istihdam ve para politikası perspektifini nasıl değiştirdiği konuşuldu. Powell piyasalardaki belirsizliğe işaret etti. Yeni işlem gününde dolar majör para birimleri karşısında güçlü bir görünüm sergiliyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.27% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.0980 ve 1.1030’de, destek seviyeleri ise 1.0940 ve 1.0890’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN