EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (22.02.2021)

ABD Uzun Vadeli Tahvil Getirileri Yükselmeyi Sürdürdü… Euro bölgesi imalat PMI verisi son 4 ayın en büyük yükselişini kaydetti. Aşılama çalışmalarındaki başarılı sonuçlar Euro varlıkları yukarı taşıdı. ABD tarafında ise PMI verileri beklentilere paralel geldi. Euro Dolar karşısındaki haftalık kayıplarının bir kısmını geri aldı. ABD’de uzun vadeli tahvil faizlerindeki yükseliş takip ediliyor. ABD 10 yıllık getirilerindeki yükselişin devam etmesiyle birlikte Euro Dolar paritesi kazançlarını geri verdi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.22% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli 1.2096’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli 1.2102’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2140 ve 1.2190’de, destek seviyeleri ise 1.2100 ve 1.2050’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN