EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (22.01.2020)

Parite 1.11 Seviyesinin Üzerinde Tutunamadı… ABD Başkanı Donald Trump Dünya Ekonomik Forumunda yaptığı konuşmada Çin ile Faz 2 görüşmelerinin en kısa sürede başlayacağını açıkladı. Dolar bu hafta global para birimleri karşısında değer kazancını devam ettirirken parite 1.11 seviyelerine yakın seyretti. Almanya ZEW Ekonomik Hissiyat endeksi Ocak ayında 26.7’ye yükselerek beklentilerin bir hayli ötesinde geldi. Avrupa ekonomisinin dinamosu Almanya’dan gelen güçlü verinin etkileri sınırlı oldu. Doların küresel bazda değer kazancına devam etmesi halinde yarınki Avrupa Merkez Bankası toplantısı öncesinde paritenin yüz günlük ortalamaya doğru gerilemesi beklenebilir.

Euro, Dolar karşısında günü 0.10% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1090 ve 1.1120’de, destek seviyeleri ise 1.1060 ve 1.1030’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN