EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (19.11.2020)

1.1850 Seviyelerinde Yön Arayışında…

Euro Bölgesi tüketici enflasyonu Ekim ayında beklentilere paralel bir şekilde yıllık bazda %0.3 geriledi. Gelen son makroekonomik veriler ECB’nin gelecek ay güvercin bir ton benimsemesi için daha çok alan yaratıyor. Piyasa tüketici enflasyonunun eksi bölgede kalmasını daha fazla parasal genişleme olarak okurken Euro Dolar karşısındaki kazançlarının bir kısmını geri veriyor. Diğer taraftan global risk iştahı aşı haberlerinin etkisinde olumlu bir seyir izlese de koronavirüs vaka sayılarındaki artış Euro varlıklar üzerinde baskı yaratıyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.10% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1870 ve 1.1920’de, destek seviyeleri ise 1.1830 ve 1.1780’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN