EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (19.01.2021)

Yellen’ın Konuşması Öncesinde 1.21 Seviyelerini Test Etti…

Janet Yellen’ın Hazine Bakanlığının onaylanacağı bugünkü oturumda ABD dolarının değerinin piyasa dinamikleri tarafından belirlendiği ve doları zayıflatmak gibi bir niyetlerinin olmadığını açıklaması bekleniyor.

Diğer taraftan mali teşvik paketinin detaylarını açıklaması ve piyasalara destek vermemenin ekonomiye daha çok hasar vereceğini ifade etmesi bekleniyor. Yellen’ın beklenildiği gibi bu tip açıklamalarda bulunması piyasalarda daha güçlü bir mali teşvik paketi beklentisi yaratabilir. Yellen’ın konuşması öncesinde dolar endeksi 50 günlük ortalamasının altında seyrediyor, Euro Dolar paritesi ise 1.21 seviyesini test ediyor. Euro Bölgesi ZEW ekonomik hissiyatı verisi makroekonomik veri ajandasında takip edilecekler arasında yer alıyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.00% ile yatay tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2100 ve 1.2150’de, destek seviyeleri ise 1.2060 ve 1.2010’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN