EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (18.11.2019)

Parite 1.10 Üzerindeki Konumunu Koruyor…

ABD ve Çin arasında süregelen müzakereler paritenin yön arayışına destek oluyor. Euro bölgesinden olumlu gelen makroekonomik veriler Dolar karşısındaki kayıpların geri alınmasına yol açıyor. Tüketici enflasyonu verilerinin beklentilere paralel gelmesi ve çekirdek enflasyonun yıllık yüzde 1,1 artış göstermesi yaşlı kıtanın ekonomisine dair umutları yeşertti. ABD perakende satış verisi beklentilere paralel geldi. Önemli bir makroekonomik veri akışının olmayacağı işlem gününde parite ABD-Çin ticaret anlaşmasına yönelik gelişmeleri takip etmeye devam edecek.

Euro, Dolar karşısında günü 0.26% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.1023’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1070 ve 1.1090’de, destek seviyeleri ise 1.1040 ve 1.1020’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN