EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (16.10.2020)

ABD’de mali teşvik paketi görüşmelerinin durması ve Euro bölgesinde artışa geçen koronavirüs vaka sayılarıyla birlikte Euro Dolar paritesi son 2 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Vaka sayılarındaki artış yeni karantina önlemlerini beraberinde getirdi. Fransa belirli saatler için sokağa çıkma yasağı ilan etti. Almanya pandemi başlangıcından bu yana en yüksek vaka sayısına ulaştı. İngiltere ve AB arasındaki Brexit düğümünün bir türlü çözülememiş olması Euro’yu küresel bazda zayıflatan bir diğer faktör olarak karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Avrupa’da kısıtlamaların artması sonrasında Euro Dolar karşısındaki düşüşünü hızlandırdı. ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 898 bin ile beklentilerin yukarısında çıktı. PMI verilerinin ivme kaybetmesi sonrasında ABD’de bugün açıklanacak perakende satış ve sanayi üretimi verisi daha önemli hala geldi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.32% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1730 ve 1.1780’de, destek seviyeleri ise 1.1690 ve 1.1640’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN