EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (15.11.2019)

Parite Dalgalı Bir Seyir İzledi…

Euro Bölgesi üçüncü çeyrekte beklentilere paralel bir şekilde yüzde 0.2 büyüdü. Almanya ise dün açıklanan verilere göre 2019 yılının üçüncü çeyreğinde %1 büyüyerek resesyona girmedi. Euro bölgesinden gelen olumlu haber akışı Euro’ya değer kazandırdı. Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow’un ticaret anlaşmasına yönelik açıklamaları ve Powell’ın konuşması ile birlikte Dolar Euro karşısındaki günlük kayıplarının bir kısmını geri aldı. Bugün Euro bölgesi ve ABD’den gelecek tüketici enflasyonu ve perakende satış makroekonomik verileri piyasalar tarafından takip edilecek.

Euro, Dolar karşısında günü 0.12% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1020 ve 1.1050’de, destek seviyeleri ise 1.1000 ve 1.0980’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN