EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (14.10.2021)

Tüketici Enflasyonu Verisi Beklentilerin Üzerine Çıktı…

ABD’de aylık tüketici enflasyonu verisi %0.3’lük piyasa beklentisinin üzerinde %0.4 geldi. Yıllık tüketici enflasyonu verisi ise %5.3 beklentisinin üzerinde %5.4 geldi. FOMC toplantı tutanakları varlık alımı azaltımına Kasım veya Aralık ayında başlanabileceğine işaret etti. Beklentilerin üzerinde gelen tüketici enflasyonu verisi sonrasında dolar endeksi 94 seviyesinin altını test ederken, yeni işlem gününde kayıplarının bir kısmını geri almış durumda. Euro dolar paritesi global piyasalardaki iyimserliğin etkisinde 1.16 seviyelerine yakın işlem görüyor. ABD’nin çelik tarifleri konusunda Ekim ayı sonuna kadar AB ile anlaşmaya varması bekleniyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.57% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.1555’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1630 ve 1.1660’de, destek seviyeleri ise 1.1590 ve 1.1550’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!