EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (14.01.2022)

Yeni yıl da Global baz da olduğu gibi Avrupa tarafında da Omicron endişeleri devam etmektedir. Ancak diğer ülkeler arasında karantina kurallarında semptomlar bazında karantinayı daha da gevşetme haberleri gelmektedir. Ancak bulaşıcılık riski olarak diğer varyantlardan daha hızlı yayılan Omicron ülkeleri alarm da tutmaya devam etmektedir. Pandemi ile beraber görülen arz kaynaklı global enflasyonist endişeler, AMB’dan bir yetkilinin yeşil enerjinin enflasyonist etkiyi daha da arttıracağı (greenflation) demecini vermiştir. Bugün gözler AMB başkanı Lagarde’nin konuşmasında olacaktır.

Euro, Dolar karşısında günü 0.75% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1470 ve 1.1520’de, destek seviyeleri ise 1.1420 ve 1.1380’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!