EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (14.01.2021)

Biden’ın 2 Trilyon Dolardan Daha Büyük Bir Mali Teşvik Paketi Açıklaması Bekleniyor…

ABD’de aylık tüketici enflasyonu beklentilere paralel bir şekilde %0.4 artış gösterirken, yıllık tüketici enflasyonu %1.4 gelerek piyasa beklentisini aştı. ABD’nin görevi devralmaya hazırlanan başkanı Joe Biden’ın bugün mali teşvik paketinin detaylarını açıklaması bekleniyor. Biden’ın açıklayacağı paketin tutarının 2 trilyon $’dan fazla olacağı beklentileriyle birlikte Euro Dolar paritesi 1.2140 desteğinin üzerine tutundu. ECB’nin toplantı tutanakları, Powell’ın yapacağı konuşma ve ABD haftalık iş istatistiklerinin paritenin seyrini etkilemesi beklenebilir.

Euro, Dolar karşısında günü 0.42% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2190 ve 1.2230’de, destek seviyeleri ise 1.2140 ve 1.2090’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN