EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (13.06.2019)

Faiz İndirimi İhtimali Güçleniyor… ABD tarafında çekirdek enflasyonun yıllık bazda %2 açıklanması Fed’in enflasyon hedeflemesine paralel gerçekleşirken, olası faiz indirim ihtimalini yeniden güçlendirdi. Küresel ticaret endişelerinin yeniden gündeme gelerek risk iştahındaki düşüş Dolar endeksinin yükselmesine sebep olmakta. Parite ise Dolar’ın güçlenmesi ile 1.13 seviyesinin hemen altında seyretmekte. Mevcut Brexit gündemi ve Avrupa Parlamentosu’nun ardından bölgede çıkan siyasi krizler Euro üzerinde baskı yaratırken Dolar’ın değer kazanımlarına karşı direncini koruyamamaktadır. Bugün açıklanacak makro veri gündeminde ise Euro Bölgesi sanayi üretimi ve ABD tarafında ithalat-ihracat fiyat endeksi ve işsizlik haklarından yararlanma başvuruları takibimizde olacak.

Dolar, Euro karşısında günü 0.36% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Euro karşısında orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.1296’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1300 ve 1.1330’de, destek seviyeleri ise 1.1260 ve 1.1230’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN