EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (13.05.2020)

Powell’ın Konuşması Takip Edilecek…

ABD’de tüketici enflasyonu son yılların en düşük seviyesine işaret etti. Tüketici enflasyonu Nisan ayında beklentilere paralel olarak %0.8 daraldı. Euro Dolar karşısındaki kayıplarının bir kısmını alarak 1.09 seviyelerine yöneldikten sonra 1.0850 seviyelerine geri çekildi. Almanya’da ekonominin açılmasından sonra vakalardaki artış takip edildi. FED yetkililerinin konuşmaları takip edildi. Bugün ise FED Başkanı Jerome Powell bir telekonferans gerçekleştirecek. Para politikasına ilişkin vereceği mesajlar piyasaların takibinde olacak.

Euro, Dolar karşısında günü 0.36% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.0831’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.0870 ve 1.0920’de, destek seviyeleri ise 1.0820 ve 1.0780’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN