EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (12.07.2019)

ABD Çekirdek Enflasyondaki Artış İle Euro Kazançlarının Bir Kısmını Geri Verdi… Dün açıklanan ABD enflasyon verisinde aylık ve yıllık bazda önemli bir değişim yaşanmazken, çekirdek enflasyon beklentilerin üzerinde açıklandı. FED Başkanı Powell’ın konuşmaları sonrası artan faiz indirimi beklentileri ile yükselen paritede, çekirdek enflasyon verisindeki artışla kazançlarının bir kısmını geri verilirken sabah saatleri itibariyle bir miktar toparlanma eğilimi gözlemlenmekte. Euro bölgesinde ise yayınlanan Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarına göre ECB’nin gerektiğinde genişleyici para politikalarını arttırmaya hazır olunduğuna ilişkin mesajlar, olası faiz indirimi beklentilerini oluşturdu. Bu gelişmelerle Dolar endeksindeki geri çekilmeye rağmen Euro lehine alımların sınırlı kalabileceğini gözlemleyebiliriz.

Dolar, Euro karşısında günü 0.04% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Euro karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1280 ve 1.1320’de, destek seviyeleri ise 1.1240 ve 1.1200’de bulunmaktadır.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin