EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (12.01.2021)

Dolar Gücünü Koruyor… Geçtiğimiz hafta global risk iştahı olumlu seyretse de ABD tarafında politik drama devam etti. ABD’de Demokratlar ve bazı Cumhuriyetçiler Trump’ın görevden alınması konusunda harekete geçti. 20 Ocak tarihine sayılı günler kala piyasalar siyasetin gölgesinde şekillenmeye devam ediyor. Euro Dolar paritesi zirveden bir miktar gerilemiş olsa da Euro’da uzun spekülatif pozisyonlar hala yüksek kalmaya devam ediyor. ABD 10 yıllıklarının yukarı yönlü hareketi aslında faiz denklemini biraz değiştiriyor.

Almanya’da da bir toparlanma olsa da ABD 10 yıllıklar görece olarak daha fazla yükseliyor. ABD’de mali paketin genişlemesi, FED’in daha agresif bir gevşek para politikası ve aşı konusundaki gelişmeler satış ortamına rağmen orta vadede 1.25 senaryosunun canlı kalmasını sağlıyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.56% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli 1.2215’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2180 ve 1.2220’de, destek seviyeleri ise 1.2130 ve 1.2090’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN