EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (11.07.2019)

FED Tutanaklarında Güvercin Mesajlar Faiz İndirimine İşaret Ediyor… FED Başkanı Powell’in ticaret gerilimindeki belirsizlikler ve küresel ekonomideki endişelerle ABD ekonomisine yönelik risklerin devam ettiğini açıklamasının ardından FED’in Temmuz ayı toplantısında faiz indirimi beklentileri yeniden artarken Dolar endeksindeki geri çekilmeyle birlikte parite 1281 seviyesini test etti. Açıklanan Haziran ayı toplantı tutanaklarında ise ekonomideki aşağı yönlü riskler sebebiyle FED yetkilileri faiz indirimine gitme taraftarı. Açıklamalarla birlikte bu yıl 50 baz puan faiz indirimi beklentilerinin güçlenmesi paritenin yükseliş eğilimini destekleyebilir. Bugün ise Powell’in konuşmaları devam edecek olup, ABD Haziran ayı enflasyon verisi takibimizde olacak.

Dolar, Euro karşısında günü 0.38% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Euro karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.1242’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1280 ve 1.1320’de, destek seviyeleri ise 1.1240 ve 1.1200’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN