EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (11.06.2021)

ABD’de Tüketici Enflasyonundaki Yükselişin Geçici Etkilerden Kaynaklandığı Düşünülüyor…

ABD’de tüketici enflasyonu beklentilerin üzerinde gelerek yıllık %5 artış gösterdi. Amerikan dolarındaki bir haftadır devam eden temkinli bekleyiş sona erdi. Uçak bileti ve ikinci el araç gibi kalemlerin fiyatlarındaki artışın geçici etkilerden kaynaklandığı düşüncesi ağır bastı ve gevşek para politikasının devam edebileceğine işaret etti. ECB politika faizini beklentilere paralel olarak değiştirmedi. Yüksek miktardaki tahvil alım programını devam ettireceği taahhüdüyle birlikte Euro Dolar paritesi 1.2175 seviyelerinde kalmasına destek sağladı.

Euro, Dolar karşısında günü 0.03% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2210 ve 1.2250’de, destek seviyeleri ise 1.2170 ve 1.2130’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN