EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (09.03.2020)

ABD’de tarım dışı istihdam artışı Şubat ayında 273 bin kişi ile beklentilerin üzerinde gerçekleşerek işgücü piyasasındaki olumlu görünümün sürdüğüne işaret etti. Saatlik ortalama ücretler ise %0,3 artışla beklentilere paralel geldi. İşsizlik oranı da Aralık ayındaki %3,5 seviyesinden %3,6 beklentilerinin altında geldi. ABD’de işgücü piyasası güçlü konumunu korumasına rağmen koronavirüs salgını kaynaklı endişelerle birlikte parite Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyelere yükseldi. Almanya’da fabrika siparişleri beklentilerden çok iyi geldi. Piyasalar FED’in faizleri %0 seviyesine indirmesini fiyatlamaya başladı. Doların global bazda güç kaybetmeye devam etmesi halinde paritenin yukarı yönlü hareketini hızlandırması beklenebilir.

Euro, Dolar karşısında günü 0.69% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1340 ve 1.1390’de, destek seviyeleri ise 1.1290 ve 1.1240’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN