EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (08.11.2019)

Euro Bölgesi Büyüme Tahmini Aşağı Çekildi…

Çin Ticaret Bakanlığı’nın tarifelerin karşılıklı bir şekilde kaldırılacağını açıklamasıyla birlikte dolarda global bazda değer kaybı görüldü. Avrupa Komisyonu Euro Bölgesi büyüme tahminini yüzde 1.2’den yüzde 1.1’e çekti. ECB ise aynı dakikalarda ılımlı büyümenin global belirsizliklere bağlı olduğunu, risklerin hala aşağı yönlü olduğunu belirtti. Fransa 10 yıl vadeli tahvillerin faizi Temmuz ayından bu yana ilk defa pozitif bölgeye çıktı ve toparlanma sinyali verdi. ABD işsizlik maaşı başvurularının son 1 ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte parite 1.1050 seviyelerine geriledi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.21% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1060 ve 1.1090’de, destek seviyeleri ise 1.1030 ve 1.1000’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN