EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (07.06.2019)

Dolar’daki Kayıplar İle Tepki Alımları Öne Çıkmakta…
ECB’nin beklentilere paralel olarak faiz oranı kararında değişikliğe gitmemesi ve faiz oranlarının en azından gelecek yılın ikinci yarısına kadar, enflasyon hedefi olan %2 doğrultusunda gerektiği sürece mevcut seviyelerde kalmasının beklendiği belirtildi. ABD tarafında ise Fed Başkanı Powell’ in genişleyici para politikası mesajları öne çıkarken Dolar endeksindeki geri çekilmeyle birlikte EURUSD paritesindeki tepki alımlarında artış görüldü. Haftanın son işlem günü 1.12 seviyesinde seyreden paritede bugün açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisi takibimizde olacak.

Dolar, Euro karşısında günü 0.50% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Euro karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1290 ve 1.1320’de, destek seviyeleri ise 1.1260 ve 1.1230’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN